خرید کود سولفات آمونیوم

کود سولفات آمونیوم

کود سولفات آمونیوم یکی از پر مصرف ترین و پر بازده ترین کودهای ازته برای محصولات کشاورزی مختلف زراعی و باغی است. از این کود برای مواردی که هم ازت و هم گوگرد مورد نیاز است، استفاده می گردد .

سولفات آمونیوم Ammonium sulfate با فرمول شیمیایی   یک نمک معدنی و غیر آلی با کارایی بسیار زیاد در بخش کشاورزی و بسیاری از  صنعتی می باشد. مهمترین کاربرد سولفات آمونیوم تهیه کودهای ازته کشاورزی است. کود سولفات آمونیوم حاوی ۲۱% ازت به شکل یون آمونیوم  و ۲۴% گوگرد محلول در آب به شکل سولفات است. از جمله کاربردهای این کود  در کشاورزی می توان به  استفاده به منظور  اصلاح و کاهش pH خاک های قلیایی و همچنین تأمین ازت و گوگرد مورد نیاز برای رشد و نمو گیاهان اشاره کرد.

کشاوزران و باغدارن  سولفات آمونیوم را در درجه اول در محلهایی که به N و S مکمل نیاز دارند برای تأمین نیاز غذایی گیاهان در حال رشد استفاده می کنند. از آنجا که سولفات آمونیوم حاوی تنها ۲۱ درصد نیترات است ، از سایر منابع کود غلیظ تر و مقرون به صرفه تر برای اداره و حمل و نقل اغلب گزینه های بهتری برای مزارع کمبود N ایجاد می کنند. با این حال ، این منبع عالی از S را فراهم می کند ، که عملکردهای اساسی گیاه از جمله سنتز پروتئین را پشتیبانی یا هدایت می کند.

محلول حاوی سولفات آمونیوم غالباً بعد ازعلف کش ها استفاده می شوند تا اثربخشی آنها در کنترل علفهای هرز بهبود یابد. این روش افزایش اثر علف کش با سولفات آمونیوم به ویژه هنگامی کار می کند که منبع آب حاوی غلظت قابل توجهی کلسیم (Ca) ، منیزیم (Mg) یا سدیم (Na) باشد. درجه خلوص بالای سولفات آمونیوم اغلب برای این منظور بهتر عمل می کند.

مزایای استفاده از کود سولفات آمونیوم

ایمن بودن در حمل ونقل و نگهداری نسبت به آمونیوم نیترات، خاصیت اصلاح کنندگی pH خاک های قلیایی، نمکی و آهکی، افزایش مقاومت گیاه به کم آبی ،جایگزین مناسب برای کود اوره بعنوان یک کود ازت دار ، افزایش اثرگذاری و جذب فسفات در صورت استفاده ی همزمان با کودهای فسفاته ،صرف حداقل انرژی توسط گیاه جهت جذب سریع و مصرف ازت آمونیومی در متابولیسم گیاهی،جلوگیری از زردی و ریزش برگ ها ،افزایش رشد در برگ ها و رشد تاج در درختان، افزایش کیفیت محصولات،بازده و ثمردهی از ویژگی های اصلی کود سولفات آمونیوم به شمار می رود که موجب برتری آن نسبت به سایر کودهای ازته شده است.

نحوه استفاده از کود سولفات آمونیوم

پس از افزودن به خاک ، سولفات آمونیوم به سرعت در اجزای آمونیوم و سولفات آن حل می شود. اگر روی سطح خاک بماند ، آمونیوم ممکن است در شرایط قلیایی اثر خود را از دست بدهد. در این شرایط ، زراعت توصیه می کنند کود را در اسرع وقت وارد خاک کنید. گزینه های دیگر شامل کاربرد سولفات آمونیوم قبل از آبیاری یا بارندگی پیش بینی شده است.

سولفات آمونیوم مناسب چه گیاهانی است ؟

بیشتر گیاهان می توانند از هر دو فرم آمونیوم و نیترات ازت برای رشد استفاده کنند. کشاورزان شالی کار اغلب آنرا در زمین های خود  می ریزند ، زیرا کودهای مبتنی بر نیترات به دلیل ضررهای دفع زدایی انتخاب مناسبی هستند.

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم

کود سولفات آمونیوم ، عملکرد مؤثری در بهبود کیفیت و رشد بسیاری از محصولات کشاورزی خصوصاً پسته، گندم، مرکبات، یونجه، ذرت، کلزا، پنبه ، سیب زمینی، برنج، زعفران دانه ای روغنی و انواع صیفی جات می شود

در خاکهای گرم ، میکروبها به سرعت در فرآیند نیتریفیکونی تبدیل آمونیوم به نیترات [۲ NH4 + + 3O2 → ۲NO3- + 2H2O + 4H +] می شوند. در طی این واکنش میکروبی ، اسیدیته [H +] آزاد می شود که در نهایت pH خاک پس از استفاده مکرر کاهش می یابد. سولفات آمونیوم به دلیل فرآیند نیتریفیکاسیون ، خاصیت اسیدی سازی در خاک دارد ، نه از وجود سولفات ، که دارای اثر ناچیز در pH است. پتانسیل تولید اسید سولفات آمونیوم بیشتر از همان کاربرد N از نیترات آمونیوم است ، به عنوان مثال ، از آنجا که تمام N در سولفات آمونیوم به نیترات تبدیل می شود ، در مقایسه با تنها نیمی از N از نیترات آمونیوم که به نیترات تبدیل می شود.

نقش کود سولفات آمونیوم در بخش کشاورزی

ازت و نیتروژن  از مهمترین عـوامل دستیابی به عملکرد مطلوب و افـزایش عمـلکرد گیاهان در بخش کشاورزی است.

ازت یا همان نیتروژن فراوان تـرین عنـصر مـوجود در جو می باشد و پر مصرف ترین عنـصر توسط گیاهان می باشد، که بصورت یون های نیترات و آمونیم و اوره از طریق ریشه ها جذب شده و پس از انتقال به برگ ها در سنتز اسیدهای آمینه مشارکت و در نهایت پروتئین ها را ایجاد می کند.

ازت بخش مـهمی از ترکیبات آلی گیاهان همانند رنگدانه کلروفیل و کوآنزیـم ها را تشکیل می دهد. ماده مغذی ازت رشد رویشی درخت را تحریک کرده و در صورت مصرف زیاد منجر به ایجاد بافت های نرم و افزایش پاجوش و تنه جوش در درخت شده و بر فرآیند تولید محصول اثر معکوس میگذارد . بنابراین همواره باید مقدار بهینه از کودهای ازته مورد استفاده قرار گیرد تا بهترین تأثیر را بر نجوه عملکرد گیاهان داشته باشد .
ازت مورد نیاز گیاهان از دو منـبع کودهای شیمیایی و کودهای آلی تأمین می گردد.

سولفات آمونیوم در درجه اول برای مواردی که به ازت و گوگرد به عنوان ماده مکمل خاک و برای تأمین نیاز گیاهان در حال رشد، نیاز است، مصرف می شود. گرچه کود سولفات آمونیوم حاوی ۲۱% ازت بوده و کود های دیگری وجود دارند که حاوی درصد ازت بیشتری هستند (بعنوان مثال اوره حاوی ۴۶% ازت می باشد)،  اما ازت موجود در کود سولفات آمونیوم هدر رفت و آب شویی بسیار کمتری نسبت به سایر کودهای ازته داشته و همچنین کود سولفات آمونیوم یک منبع عالی از گوگرد می باشد که چندین عملکرد اساسی در گیاهان به خصوص تولید پروتئین ها دارد.

قیمت کود آمونیوم فسفات

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی ازت ، نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

خرید کود آمونیوم فسفات

کود آمونیوم فسفات

خرید کود آمونیوم فسفات

کود آمونیوم فسفات در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود آمونیوم فسفات  و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست