قارچ کش بیولوژیک BM بی ام : باکتری‌های خاکزی و غیربیماری‌زا با توانایی آنتاگونیستی قارچ‌های بیماری‌زای گیاهی و جلوگیری از بیماری، یک جایگزین مناسب برای قارچ‌کش‌های شیمیایی هستند و از مهم‌ترین عوامل مؤثر برقراری و ایجاد پایداری در سیستم‌های کشاورزی و زراعی می‌باشند. عامل موثر بی ام باکتری باسیلوس متیلوتریفیکوس (bacillus methylotrophicus) می باشد. باسیلوس ها می توانند هم به طور مستقیم  و از طریق حمله به میسلیوم قارچ ها و هم به طور غیر مستقیم و از طریق تولید متابولیت های ضد قارچی مانند اعضای گروه ایتورین، از رشد و تکثیر قارچ های بیماریزای گیاهی ممانعت می کنند.

🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾

خرید کود و قارچ کش بیولوژیک BM

قارچ کش بیولوژیک BM

🌿 مزایا استفاده از قارچ کش بیولوژیک BM

کاهش خطرات زیست محیطی مصرف سموم

تولید آنتی بیوتیک زیستی و محرک رشد گیاه

کاهش هزینه تهیه سموم

قابلیت تجزیه زیستی بالا در محیط زیست

حذف خطرات زیست محیطی مصرف سموم شیمیایی

🌿 زمان مصرف قارچ کش بیولوژیک BM

۱- برای پیشگیری در هنگام کاشت به‌صورت بذرمال و نهال کاری

۲-در هنگام رویت آلودگی، همراه با آب آبیاری و یا محلول پاش مصرف شود و در صورت نیاز (تا رفع کامل آلودگی) ۱۵ روز بعد تکرار گردد.

🌿 روش مصرف قارچ کش بیولوژیک BM

بذرمال: برای بذر مال کردن بذر هر هکتار زراعت، یک بستـه ۲۰۰ گرمی از قارچ‌کش را در حجم مناسبی از آب حل کنید و پس از صاف کردن محلول توسط پارچه‌ای نازک، به‌تدریج بر روی بذرها پاشیده و خوب مخلوط کنید تا تمامی بذور به قارچ‌کش آغشته شوند. دقت شود مرطوب شدن بذور کفایت می‌کند و از خیس  و چسبنده شدن آن‌ها خودداری نمایید.

نهال کاری: یک بسته ۲۰۰ گرمی از قارچ‌کش زیستی را در ۱۰۰ لیتر آب حل کرده و هنگام نشاندن نهال در گودال کاشت، یک لیتر از آن روی ریشه هر نهال ریخته و با خاک بپوشانید.

محلول پاشی: یک بسته ۲۰۰ گرمی از قارچ‌کش زیستی را در ۵ لیتر آب حل کنید و با استفاده از پارچه‌ای نازک آن را صاف کرده و به همراه ۴۰۰ لیتر آب درون مخزن سمپاش شسته شده‌ای بریزد؛ سپس محلول را بر روی محل آلودگی اسپری نمایید.

آبیاری: به ‌محض رویت علائم آلودگی در سطح خاک یا گیاهان، برای هر هکتار مزرعه یا ۱۰۰ اصله درخت، یک بسته ۲۰۰ گرمی از قارچ‌کش را در ۵ لیتر آب حل کنید و پس از صاف کردن آن توسط پارچه نازک، درون بشکه شیردار و یا مخزن کود ریخته و پس از رسیدن آب به نیمه کرت های آبیاری، شیر مخزن را کمی باز کنید تا محلول قارچ کش به همراه آبیاری مصرف شود. در صورت نیاز ۱۵روز بعد تکرار شود.

خرید قارچ کش بیولوژیک BM . خرید کود

قارچ کش بیولوژیک BM

🌿 موارد مصرف قارچ کش بیولوژیک BM

مصرف قارچ‌کش زیستی برای پیشگیری و معالجه بیماری‌های قارچی خاکزی مانند بیماری مرگ گیاهچه، بوته‌میری و پوسیدگی طوقه (Rhizoctonia, Pythium, Verticillium, Fusarium, Sclerotiniaspp & Pythophtora)، ریشه قرمز پیاز (Pyrenochaeta terrestris)، سفیدک داخلی خـربـزه  (Pseudoperonospora cubensis)، فوما (Phoma betae)، پاخوره گندم، پوسیدگی چغندرقند و سیب زمینی و همچنین برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های قارچی در گلخانه‌های تولید خیار و گوجه فرنگی توصیه می‌شود.

🌿 نکات مهم در استفاده از قارچ کش بیولوژیک BM

در مزارع و گلخانه ها، قارچ کش زیستی بهتر است در زمان نور کم ترجیحاً بعد از ظهر و صبح زود مصرف گردد.

قارچ کش بیولوژیک BM را می‌توان با قارچ‌کش‌های شیمیایی رقیق شده (فاقد ترکیبات کلر و مس)، کودها و سایر مواد زیستی به‌طور همزمان مصرف نمود.

پس از باز کردن بسته قارچ‌کش، محتوای آن را بایستی حداکثر تا ۲۴ ساعت مصرف نمایید.

قارچ کش بیولوژیک BM هیچ‌گونه اثر سوء روی انسان، جانوران خونگرم، حشرات مفید و آبزیان ندارد و قابل استفاده در کشت های ارگانیک می باشد.

🌿 خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

خرید قارچ کش بیولوژیک BM

قارچ کش بیولوژیک BM

فهرست