نیترات کلسیم یا کلسیم نیترات یک کود کلسیم دار بسیار محبوب در بین کشاورزان است کود نیترات کلسیم حاوی ۱۹ درصد اکسید کلسیم کاملا محلول در آب می باشد. این کود جهت تامین کمبود نیتروژن و کلسیم مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل جذب آسان و سریع به خوبی عوارض ناشی از کمبود کلسیم را برطرف میکند. بیشتر نیترات کلسیم تولید شده در کشاورزی مصرف می شود، دلیل این امر عدم حلالیت کلسیم کربنات کلسیم خاک در آب می باشد، اما نیترات کلسیم کاملا در آب محلول بوده و قابل جذب توسط گیاه می باشد. این محصول باعث افزایش مقاومت دیواره ی سلولی گیاه و کمک به جذب سایر عناصر غذایی می شود. نیترات کلسیم یکی از نمک های پر مصرف کلسیم است که به رنگ سفید می باشد و به دلیل حلالیت بالای آن در آب بر خلاف سایر ترکیبات رایج کلسیم نظیر سولفات کلسیم، کربنات کلسیم و هیدروکسید کلسیم، مصارف زیادی دارد.

قیمت کود نیترات کلسیم

خرید نیترات کلسیم

علائم کمبود نیترات کلسیم در گياهان چیست؟

پوسيدگی انتهايی ميوه در گوجه فرنگی

سوختگی در نوک برگ کاهو

لکه های زنگ در داخل سيب زمينی

عمل جذب کلسيم در گياهان از طريق سيستم تعرق انجام می شود.

کلسيمی که به هنگام ضرورت در دسترس ريشه قرار می گيرد بايد کاملا در آب قابل حل باشد.

کود نیترات کلسیم با چه کودهایی قابلیت ترکیب شدن ندارد؟

کود نیترات کلسیم با ترکیبات و کودهای سولفاته و فسفاته قابل اختلاط نمی باشد. توصیه می شود قبل از اختلاط با هر ترکیبی تست سازگاری انجام شود. نیترات کلسیم را به تدریج در آب حل نمائید.

پیشگیری کود نیترات کلسیم از موارد زیر:

 • پوسیدگی میوه ها
 • لکه تلخ میوه ها
 • سیاه شدن گلگاه
 • چوب پنبه ای شدن میوه ها
 • سرمازدگی گیاه و میوه ها
 • کاهش عمر میوه ها و گل های زینتی
 • کاهش مقاومت به بیماری ها
 • کاهش از دست دهی آب میوه ها و سبزیجات پس از برداشت
 • پوسيدگی انتهايی ميوه در گوجه فرنگی
 • سوختگی در نوک برگ کاهو
 • لکه های زنگ در داخل سيب زمينی
قیمت کود نیترات کلسیم هیراکود

خرید کود نیترات کلسیم

مزایای استفاده از کود نیترات کلسیم

 1. قابلیت جذب کود
 2. افزایش عملکرد و کیفیت محصول و افزایش سایز میوه ها
 3. استحکام دیواره سلولی
 4. افزایش عمر انباری محصولات
 5. افزایش مقاومت گیاه به آفات و بیماری ها
 6. افزایش مقاومت گیاه به کم آبی
 7. افزایش مقاومت گیاه به سرمازدگی
 8. رشد و توسعه بهتر ریشه
 9. افزایش جذب عناصر غذایی پتاسیم و منیزیم

دستورالعمل مصرف کود نیترات کلسیم گرانوله :

نوع محصول مصرف خاکی محلول پاشی
درختان میوه ۱۰-۲۵ کیلو گرم در هکتار ۳-۵ کیلوگرم در هکتار
محصولات زراعی ۱۰-۲۰ کیلو گرم در هکتار ۲-۴ کیلوگرم در هکتار
محصولات گلخانه ای ۱۰-۲۰ کیلو گرم در هکتار ۳-۵ کیلوگرم در هکتار

کود نیترات کلسیم مناسب چه خاک هایی است؟

این محصول اغلب جهت اصلاح خاکهای نواحی مرطوب که اسیدی بوده، استفاده میشود. در خاکهای اسیدی مقدار زیادی کربنات کلسیم، کربنات مضاعف کلسیم و منیزیم و یا سولفات کلسیم برای اصلاح خاکهای اسیدی مصرف می شود. در صورتیکه تغییر pH خاکهای اسیدی مورد نظر نباشد و صرفاً تامین کلیسم مورد نیاز گیاه هدف باشد می توان از کودهای فسفره حاوی کلسیم استفاده نمود.

روش مصرف کود نیترات کلسیم

پودر کلسیم نیترات و یک نوبت در هنگام رشد رویشی و تحکیم استخوان بندی گیاه و یک بار در زمان شکوفه دهی و شروع شکل گیری میوه ، محلول پاشی شود.

روش مصرف محلول پاشی شاخ وبرگ

میزان مصرف کود نیترات کلسیم

۵ لیتر کود در هر هکتار باغ و زمین زراعی در هر مقدار آبی که برای محلول پاشی یک هکتار لازم است

زمان مصرف کود نیترات کلسیم

درختان میوه : دو نوبت از زمان تشکیل میوه به فاصله ۱۴ روز

سایر محصولات : ابتدای دوره رشد، تکرار به فاصله ۱۴-۱۰ روز

خرید کود نیترات کلسیم هیرا کود

کود نیترات کلسیم

قیمت کود نیترات کلسیم

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی کلسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید

خرید کود نیترات کلسیم

کود نیترات کلسیم در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود نیترات کلسیم و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست