نیتروکسین حاوی مجموعه ای از مؤثرترین سوش ­های باکتری های تثبیت کننده ازت و حل کننده فسفات می ­باشد این کود از نظر کیفیت و شرایط تولید با استانداردهای بین­ المللی مطابقت دارد. این کود می ­تواند بخش عمده­ ای از نیازهای ازتی گیاهان را تأمین کند. نيتروژن و ازت يك عنصر ضروری و مهم در زراعت است. مصرف بيش از حد آن نه تنها باعث افزايش محصول نمي‌شود بلكه باعث آلودگي محيط زيست و افزايش نيتروژن به صورت نيترات در آب‌های جاری و زيرزمينی می شود. امروزه دانشمندان تأكيد ويژه‌ای مبنی بر استفاده از تثبيت بيولوژيک نيتروژن در برنامه‌های كشاورزی پايدار دارند. هدف از مصرف کودهای زیستی، تقویت حاصل‌خیزی و باروری خاک، و تأمین نیازهای غذایی سالم و غنی تر، برداشت بیشتر بدور از آلوده سازی زیست بوم است. افزایش محصول از نظر کمی و کیفی بدون اسیب رساندن به اکوسیستم مزرعه. مصرف کودهای زیستی بدون نگرانی از اثرات سوء زیست محیطی با تامین بخشی از نیاز به عناصر غذایی گیاه موجب بهبود شرایط فیزیکی، شیمیایی و زیستی خاک می‌شود.

☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️

کود بیولوژیک نیتروکسین

مزایای استفاده از نیتروکسین در برنج

🌱 مزایای استفاده از از نیتروکسین

به طور کلی مصرف كود بيولوژيك به همراه نيتروژن تا سطح ۲۵۰ كيلوگرم در هكتار باعث افزايش عملكرد دانه تا ۸۳۷۱ كيلوگرم در هكتار می شود ولي اين مقدار با عملكرد ۲۰۰ كيلوگرم در هكتار با كود بيولوژيك اختلاف معني‌دار نداشته است كه اين نشان دهنده آن است كه مي‌توان با استفاده از كود بيولوژيك نيتروكسين ۵۰ كيلوگرم در هكتار در مصرف كود نيتروژن‌دار صرفه‌جويي كرد. بنابراين نتيجه گرفته مي‌شود كه با استفاده از كود بيولوژيك نه تنها مي‌توان از مصرف كودهاي نيتروژنه پرهيز نمود بلكه به دليل اثرات متعدد كود بيولوژيك مي‌توان محصول بيشتري توليد نمود و اين در حالي است كه از آلودگي محيط زيست نيز جلوگيري مي‌شود.

🌱 روش های استفاده از کود بیولوژیک نیتروکسین

روش تلقیح
روش بدون تلقیح
روش بدون تلقیح کود نیتروکسین خود شامل:
روش بذر مال
اسپری کردن روی گیاهان
استفاده از کود به شکل محلول
می باشد که هر کدام تاثیرات متفاوتی بر روی رشد و افزایش دانه محصولات و گیاهان دارد.

🌱 موارد استفاده از کود بیولوژیک نیتروکسین

موارد استفاده از نیتروکسین متعدد است. استفاده از این کود تفاوت هایی با کود ارگانیک داشته و دارای شرایط متفاوتی می باشد.

موارد مختلف استفاده از کود نیتروکسین شامل:

نیتروکسین ویژه برنج
نیتروکسین ویژه ذرت
نیتروکسین ویژه گندم و جو
نیتروکسین ویژه سیب زمینی

نیتروکسین

نحوه مصرف کود نیتروکسین در کلزا

🌱 انواع کود های زیستی

۱- ریزاندامگان کارآ (میکروارگانیسم‌های سودمند )
۲- کودهای زیستی باکتریایی (ریزوبیوم- ازتوباکتر – آزوسپریلیوم… )
۳- کودهای زیستی قارچی ( مایکوریزا )
۴- کودهای زیستی جلبکی (جلبک‌های سبز- آبی و آزولا )
۵- کودهای زیستی اکتینومیست‌ها (فرانکیا )

🌱 قیمت کود زیستی نیتروکسین

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

🌱 خرید کود ارگانیک نیتروکسین

کود زیستی نیتروکسین در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است. برای خرید کود نیتروکسین و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

نیتروکسین

نحوه مصرف نیتروکسین در گندم و جو

🌱 خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست