کود اوره فسفات : اين كود دارای خلوص بالا و حلاليت فوق العاده است. خاصيت اسيدی آن به جذب نيتروژن، فسفر و همچنين ساير عناصر ريز مغذی خاک يا محلول كودی كمک می كند. فسفر موجود در اين محلول يک استارتر بی نظير برای افزايش رشد ريشه و تسريع رشد بهاره در درختان زينتی است. اين محصول برای خاكهای آهكی و قليايی مناسب بوده و زمانی كه با آب سخت (دارای كلسيم و منيزيم زياد) استفاده شود از ايجاد رسوب در سيستم آبياری جلوگيری می كند و در بسياری از موارد برای باز كردن قطره چكان ها در سيستم آبياری قطره ای مورد استفاده قرار می گيرد علاوه بر اين بی كربنات را هم خنثی می كند.
نیتروژن کل   ۱۸ %
فسفر قابل استفاده ۴۴ %

خرید عمده کود اوره فسفات

کود اوره فسفات

نحوه مصرف کود اوره فسفات

مصرف این کود به ویژه در ابتدای دوره رشد محصول توصیه می شود.

از اختلاط با ترکیبات کلسیمی و هیومیکی اجتناب شود.

بهتر است از مصرف این کود در کشت های هیدروپونیک اجتناب شود.

بسته به نیاز گیاه در فواصل ۱۵-۱۰ روز یکبار تکرار شود.

در طول دوره گلدهی و گرده افشانی از محلول پاشی اجتناب کنید.

در مورد گیاهان حساس همچون هسته دارها، محلول پاشی با احتیاط و با دوز کمتر انجام شود.

میزان دقیق مصرف با توجه به شرایط اقلیمی و شرایط خاک و گیاه متفاوت بوده و توصیه می شود ابتدا در سطح محدود آزمایش شود.

محلول پاشی بهتر است در صبح یا عصر انجام شود.

روش صحیح استفاده از کود اوره فسفات

با استفاده ازاوره فسفات در روز خنک ، از بین رفتن آمونیاک را به حداقل برسانید. اوره فسفات به بهترین وجه در روز خنک و در هوای بین ۳۲ تا ۶۰ درجه فارنهایت (۰-۱۵٫۶ درجه سانتیگراد) و با وزش باد ناچیز استفاده می شود. در دماهای سردتر ، زمین منجمد می شود و ورود اوره به داخل خاک دشوار می شود. در دماهای بالاتر و در شرایط بادآورده ، اوره سریعتر از آنکه وارد خاک شود ، تجزیه می شود.

قبل از کاشت کود اوره فسفات از یک بازدارنده اوره‌ آز استفاده بکنید. اوره آز آنزیمی است که واکنش شیمیایی را که اوره را به نیاز گیاهان نیترات تبدیل می‌کند، آغاز می‌کند. استفاده از کودهای اوره قبل از کاشت باعث می‌شود که مقادیر بالای اوره قبل از اینکه بتواند به گیاهان شما کمک کند، از دست داده شود. استفاده از کود با بازدارنده اوره‌آز می‌تواند واکنش شیمیایی را کند و به حفظ اوره در خاک کمک کند.

کود اوره فسفات را به طور یکنواخت روی خاک پخش کنید. اوره به صورت دانه‌های کوچک، جامد و یا دانه‌های جامد بسته‌بندی و فروخته می‌شود. پخش کردن اوره با یک پخش‌کننده کود و یا پاشیدن پودر به طور یکنواخت روی خاک شما انجام میشود برای بیشتر گیاهان، شما می‌خواهید اوره را به ریشه‌های گیاهان نزدیک نگه دارید، یا نزدیک به جایی که دانه‌ها را بکارید.

خاک مرطوب قبل از اینکه اوره به نیترات‌ها تبدیل شود، ابتدا به گاز آمونیاک تبدیل می‌شود. از آنجا که گازها می‌توانند به راحتی از سطح خاک فرار کنند، کاربرد کود در زمانی که زمین مرطوب است به اضافه کردن اوره به خاک قبل از شروع واکنش شیمیایی کمک خواهد کرد. به این ترتیب، بیشتر آمونیاک در داخل خاک گیر افتاده‌است.

حداکثر نیم اینچ (۱.۳ سانتیمتر)خاک باید مرطوب باشد تا به همان اندازه که ممکن است گاز آمونیاک در خاک باقی بماند. شما می‌توانید خود خاک را آبیاری کنید، قبل از بارش باران، کود اوره را اعمال کنید و یا ظرف ۴۸ ساعت بعد از برف در مزارع خود اعمال کنید.

تا زمانی که خاک بتواند اوره را ترکیب کند. آبیاری مزارع یا باغچه شما یک راه عالی برای گنجاندن کود اوره فسفات در خاک قبل از از دست رفتن گاز آمونیاک است. به منظور ترکیب اوره در لایه بالایی خاک ، اوره را بکشید ، بکشید و یا سرکوب کنید.

خرید کود اوره فسفات هیراکود

کود اوره فسفات

مزایای کود اوره فسفات

  • اوره بخاطر وجود ۴۶% نیتروژن و تجزیه ی بالابه کاهش هزینه های تولید کمک می کند ونسبت به سایر کودهای نیتروژن دار تاثیر بهتری بر روی محصولات دارد.
  • استفاده از کود اوره باعث ارتفاع بوته ،تراکم برگها و افزایش ساقه و سنبله می شود.
  • اوره باعث کاهش میزان تولید آلاینده های محیط زیست می شود.
  • اوره برعکس نیترات خاصیت انفجاری ندارد و ذخیره سازی آن آسان است.
  • اوره میتواند بعنوان کود جامد یا محلول و یا بصورت اسپری استفاده شود.
  • اوره میتواند به هرنسبتی با سایرکودها ترکیب شود.

قیمت کود اوره فسفات

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

خرید کود اوره فسفات

کود اوره فسفات در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود اوره و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

قیمت کود اوره فسفات

کود اوره فسفات

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست