کود اوره ۴۶% : کود اوره یکی از غنی‌ترین کودهای شیمیایی است که با ورود به عرصه کشاورزی زمینه ساز تحولات بزرگی در زراعت و باغبانی گردیده است. ایران به واسطه حضور پتروشیمی های بزرگ همواره تولید کننده و صادرکننده بهترین کودهای شیمیایی اوره بوده است. اوره کود نیتروژن با نسبت NPK است. فرمول شیمیایی اوره از نظر ترکیب تقریباً با فرمولاسیون آلی اوره است ، همچنین در استفاده انبوه برای تغذیه محصولات زراعی تعدادی از مزایای آن را ارائه می دهد. اگرچه اوره به طور طبیعی در انسان و حیوانات تولید می شود ، اما اوره مصنوعی با آمونیاک بی آب تولید می شود.

قیمت کود اوره 46%

خرید کود اوره ۴۶%

مزایای استفاده از کود اوره ۴۶% :

۱- اوره بخاطر وجود ۴۶% نیتروژن و تجزیه بالا به کاهش هزینه های حمل و نقل بیش از دیگر فرم های خشک شده نیتروژن کمک میکند به طور کلی اوره نیتروژن بیشتری را با کمترین هزینه تولید میکند.
۲- نسبت به سایر اشکال کود نیتروژن بازده بالاتری در بهبود عملکرد محصول دارد .
۳- باعث کاهش میزان  تولید  آلاینده های محیط زیست میشود.
۴- اوره برعکس نیترات خاصیت آتش سوزی و انفجار را ندارد و ذخیره سازی ان اسان است
توجه شود که اوره نباید با نیترات آمونیوم ذخیره شود زیرا این مواد زمانی که در تماس هستند، به سرعت آب را جذب می کنند.
۵- میتواند بعنوان کود جامد یا محلول و یا بصورت اسپری استفاده شود
۶- می تواند به هرنسبتی با سایرکودها ترکیب شود.

نحوه مصرف کود اوره :

این ماده به راحتی میتواند به نیترات تبدیل شود معمولا در پاییز از اوره بدون آب (AA) استفاده می شود و به دلیل میکروارگانسیم های موجود به سرعت به نیترات تبدیل نمیشود. نیترات اوره آمونیوم (UAN) در پاییز به علت سرعت بالا در نیتراته شدن  و پتانسیل بالقوه برای از دست دادن آمونیاک توصیه نمی شود.
اوره و کودهای حاوی آن را می توان به راحتی با آمونیاک فسفات  و یا دی آمونیوم فسفات مخلوط کرد ، اما نباید با سوپر فسفات ها مخلوط شود، مگر اینکه به زودی پس از مخلوط شدن آن اعمال شود. با سوپر فسفات ها واکنش نشان می دهد، مولکول های آب را آزاد می کند و منجر به ایجاد مواد مرطوب می شود که برای ذخیره و اعمال سخت است.

کود اوره مناسب چه محصولاتی است؟

اوره را می توان به ذرت، گندم زمستانه و یا هر دانه کوچک دیگری اعمال کرد با این حال، این برنامه باید در فصول سرد سال  باشد. در دوره های گرم (۶۰ درجه فارنهایت یا بالاتر)، اوره در تماس با مواد گیاهی، تمایل دارد به آمونیاک تبدیل شود و جذب گیاه نمی شود.
اگر در تابستان به چمن ها اضافه شود، باید زمانی از کود اوره استفاده کرد که احتمال بارش باران زیاد باشد
اوره میتواند بعنوان اسپری برخی محصولات مانند سیب زمینی،گندم،سبزیجات و سویا استفاده شود.
برای بسیاری از محصولات مقدار نیتروژن در در یک زمان نباید بیش از ۲۰ کیلوگرم نیتروژن در هکتار باشد
برای گیاهانی که از خاک اسیدی برخوردارند یکی از کودهای برتر برای خاک اسیدی است.
برای باغبانانی که محصولاتی مانند توت فرنگی ، زغال اخته و ذرت دارند مناسب است.

در حال حاضر از کود اوره برای مرکبات و برای زعفران به مقدار زیادی در کشور استفاده می شود.

کود اوره 46%

کود اوره ۴۶%

زمان مصرف کود اوره ۴۶ درصد

زمان مصرف عموما با توجه به نوع خاک و نوع گیاه مشخص می گردد . به عنوان مثال برای پنبه در هنگام کشت به خاک افزوده می شود اما در مورد سبزیجات این اتفاق در فصل رشد باید رخ دهد یا برای گندم بهترین زمان استفاده در هنگام جوانه زنی است .

نحوه مصرف کود اوره ۴۶%

هوانگونه که پیشتر نیز اشاره شد ، می توان کود اوره را به صورت اسپری ، خشک و یا محلول در آب به کار برد . روش اسپری کردن زیاد توصیه نمی شود و تنها برای معدود گیاهانی جوابگو است. مخلوط کردن با آب و سپس اضافه کردن به خاک می تواند اثرگذاری را به صورت چشمگیری افزایش دهد .

قیمت کود اوره ۴۶%

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

خرید کود اوره ۴۶%

کود اوره ۴۶% در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود اوره و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

کود اوره 46%

کود اوره ۴۶%

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست