کاربرد کود سولفات مس در کشاورزی می توان به خاصیت ضد قارچی و ضد میکروبی بودن آن اشاره کرد، کود دهی ریشه درختان و گیاهان و بوته ها با استفاده از محلول سولفات مس سبب خواهد شد که ویروس های میکروبی و قارچی که باعث لکه برداشتن برگ ها، زنگ زدن آن ها و زخم شدن پوسته سیب می شود، جلوگیری کند.مس نقش کلیدی در فعالیت های آنزیمی،فوتوسنتز،تنفس متابولیسم کربوهیدراتها و پرتئین ها داشته، کمبود آن به تلقیح، تولید میوه و دانه صدمه زده و باعث سرخشکیدگی درختان و افزایش حساسیت غلات به خوابیدگی و بادزدگی خوشه ها می شود.

قیمت کود سولفات مس کات کبود هیراکود

کود سولفات مس

مس به مقداری نسبتا کم به وسیله گیاه جذب میشود.مس به صورت یون به وسیله ریشه گیاه ،وبه شکل ترکیبات چنگالی از طریق برگ پاشی جذب میگردد.مس در گیاه پویا نبوده و ظهور علائم کمبود از برگ های جوان آغاز میشود و اگر مقدار آن در برگ ها از ۵ میلی گرم در کیلوگرم ماده خشک کمتر باشد،بروز علایم کمبود آن محتمل خواهد بود.برای جبران کمبود مس موجود در خاک برای گیاهان میتوان از کود سولفات مس(کات کبود)که به دو صورت خاکی ومحلول پاشی به کار میروداستفاده نمود.

سولفات مس به عنوان یک جایگزین عالی به جای استفاده از سموم دفع آفات و قارچ ها می باشد. همچنین از قیمت ارزان نیز برخوردار است و علی‌رغم سموم دفع آفات ضرر های آنچنانی نیز برای انسان ها و میوه ها نخواهد داشت.

علائم کمبود مس در گیاهان

از علایم کمبود مس در گیاهان و برگ های درختان می‌توان به پلاسیدگی و ریزش برگهای کوچک و انتهایی اشاره کرد. همچنین در غلات نیز با علائمی همچون مارپیچ شدن برگ ها، سوختگی نوک آنها، ظهور برگها به صورت سبز کمرنگ و عدم رشد کامل سنبله ها اشاره کرد.

قیمت کود سولفات مس هیراکود

کود سولفات مس

از علائم کمبود مس در درختان

از علائم کمبود مس در درختان مرکبات همچون پرتقال نارنگی نارنج و … می‌توان به خشکی و ریزش جوانه ها، پلاسیدگی و ریزش برگهای کوچک تر و تجمع صمغ و شیره بر روی میوه ها اشاره کرد، حتی در برخی مواقع ترشحات صمغ بسیار بالا بوده و با ترکیدگی  میوه ها رو به رو خواهیم شد.

نکته مهم در استفاده از سولفات مس

نباید روی میوه ها پاشیده شود و  محلولپاشی آن بایستی با احتیاط و تنظیم pH صورت گیرد.  بنابراین بهتر است محلول پاشی مس با اضافه کردن یک کیلو گرم آهک باشد، چون سولفات مس شدیدا اسیدی بوده و مصرف تنهای آن باعث برگ سوزی به ویژه در هلو و آلو میشود.

زمان و مقدار مصرف سولفات مس

  • محصولاتی چون گندم، یونجه، یولاف، پیاز، کاهو، درختان میوه و مرکبات بیشترین حساسیت را به کمبود مس نشان می دهند. این کود عمدتا از طریق جای گذاری عمقی ( موضعی، چالکود و نواری ) مصرف شده و محلول پاشی آن باید با احتیاط صورت گیرد.
  • درختان: در زمستان در قسمت میانی سایه انداز به همراه کود حیوانی و گوگرد به صورت چالکود یا کانال کود به میزان ۵۰ تا ۱۵۰ گرم برای هر درخت بارور مصرف می شود.
  • نباتات زراعی: هنگام تهیه ی بستر بذر همراه با سایر کودهای زمستانه به میزان ۲۰ کیلوگرم در هکتار زیر خاک مصرف شود.
  • محلول پاشی: درختان میوه به نسبت ۲-۳ در هزار و در محصولات زراعی به نسبت ۲ در هزار محلول پاشی شود.
نحوه مصرف کود سولفات مس هیراکود

کود سولفات مس

قیمت کود سولفات مس

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی فسفات ، ازت ، روی ، نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

خرید کود سولفات مس

کود سولفات مس در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود سولفات مس  و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

مقدار مصرف کود سولفات مس هیراکود

کود سولفات مس

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست