از کود سولفات منیزیم برای بهبود رشد گیاهانی که شدیدا به منیزیم نیاز دارند (گوجه، فلفل، سیب زمینی و رز) استفاده می کنند. حلالیت بالا در آب و کمک به جذب نیتروژن و فسفر در گیاهان از مزیت های این کود نسبت به سایر کودهای کشاورزی است. سولفات منیزیم یک کود حاوی منیزیم بوده و کاملا محلول در آب میباشد و برای رفع سریع منیزیم در گیاهان استفاده میگردد.سولفات منیزیم به صورت پودری و کاملا خشک بوده و بدون هیچگونه باقیمانده ای در آب حل میشود.این کود در تمام سیستم های آبیاری قابل مصرف بوده و بدون کلر و سدیم می باشد.

قیمت کود سولفات منیزیم هیراکود

کود سولفات منیزیم

علائم کمبود سولفات منیزیم در گیاهان

علائم کمبود منیزیم به صورت زردی بین رگبرگی برگ های پیرتر می باشد.در خرما به به خصوص خرمای رطب به صورت زردی برگی و سبز ماندن مرکز تیغه های برگی ظاهر می شود بعضی مواقع نوک برگ های مسن تر قهوه ای میگردد.در دانه های روغنی به خصوص آفتابگردان و پنبه،درختانی نظیر زیتون،کیوی،مرکبات،پسته …و در محصولات زراعی به خصوص سیب زمینی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد

چه گیاهان و درختانی می توانند از سولفات منیزیم استفاده کنند؟

  1. درختانی نظیر زیتون، کیوی، مرکبات، پسته، انگور، سیب و….
  2. نباتات زراعی نظیر برنج، حبوبات و گندم آبی
  3. دانه های روغنی خوصا آفتابگردان و پنبه
  4. کرفس، گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی
کود سولفات منیزیم

کود سولفات منیزیم

دستور العمل مصرف سولفات منیزیم

به مقدار ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم در هکتار بسته به نوع گیاه مصرف گردد.

نقش منیزیم در گیاه و راه های درمان کمبود آن

منیزیم در تشکیل کلروفیل و قندها نقش دارد. ضرورت این عنصر برای گیاهان سبز از حدود سال ۱۸۶۰ شناسایی شده، پیوستگی آن با کلروفیل در سال ۱۹۰۶ به اثبات رسیده است.

نقش منیزیم در درختان میوه

منیزیم تنها عنصر فلزی موجود در کلروفیل می باشد و به عنوان هسته مرکزی سازنده کلروفیل معرفی می شود.

بنابراین منیزیم به طور غیر مستقیم در متابولیسم و فتوسنتز درختان میوه نقش دارد.

منیزیم همچنین در فعالیت آنزیم ها در گیاهان نقش داشته و حامل های فسفری را که در جذب سایر عناصر موثر می باشند فعال می کند.

منیزیم با شرکت در چرخه اسید سیتریک به عنوان یک چرخه متابولیسمی در گیاه، در تنفس گیاهان دخالت دارد. منیزیم در درختانی که تولید روغن می کنند مانند زیتون، نقش مثبتی در افزایش روغن تولیدی دارد، این موضوع در مورد گردو و بادام نیز صادق است.

این عنصر در سنتز پروتئین در گیاهان نیز دخالت دارد. در درختان میوه هسته دار مانند هلو، گوجه سبز و همچنین در مرکبات منیزیم در ساخت هسته و تخم نقش فعالی دارد.

کود سولفات منیزیم

کود سولفات منیزیم

خرید کود سولفات منیزیم

کود سولفات منیزیم در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود سولفات منیزیم و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

قیمت کود سولفات منیزیم

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی فسفات ، ازت ، منیزیم و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

کود سولفات منیزیم

کود سولفات منیزیم

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست