کود سولفات پتاسیم : این محصول در شکل های مختلف پودری و گرانوله در صنایع مختلفی مانند کشاورزی به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول یک منبع مناسب از عنصر پتاسیم بوده و همچنین گوگرد مورد نیاز گیاه را تامین می کند. سولفات در خاک های زراعی قلیایی کاربرد بسیاری داشته و PH خاک را تا میزان مطلوبی کاهش می دهد. پتاسیم موجود در این محصول سدیم (NA) موجود در برگ ها را کاملا کاهش می دهد و طی فرآیند اسمز عبور آب را به داخل سلول های گیاه تسهیل می نماید. همچنین پتاسیم موجود در این کود سبب بهبود رنگ و رسیدگی محصول شده و کیفیت محصولات برداشت شده را افزایش می دهد. از مهمترین ویژگی های سولفات موجود در ترکیب این محصول می توان به خاصیت قارچ کشی آن اشاره کرد که سیستم ایمنی گیاه را در برابر امراض و بیماری ها تقویت می نماید. کود سولفات پتاسیم گروه تولیدی هیراکود از قابلیت انحلال بالایی در آب برخوردار بوده و در سیستم های آبیاری قابل استفاده می باشد.

قیمت کود سولفات پتاسیم هیراکود

کود سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم به ندرت به شکل فرم خالص در طبیعت موجود می باشد و ترکیب شیمیایی آن حاوی دو عنصر پتاسیم و گوگرد است. با توجه به اینکه پتاسیم از عناصر کم تحرک در طبیعت می باشد، وجود عنصر گوگرد به جذب آن در خاک توسط ریشه و همچنین نفوذ پتاسیم به روزنه های کوتیکول برگ بسیار موثر می باشد.

علائم کمبود پتاسیم

 1.  کاهش مقاومت گیاه در برابر ورود و عفونت های قارچی، باکتریایی و ارگانیسم های بیماری زای ویروسی
 2. کاهش شدید فتوسنتز و تولید کربوهیدرات
 3. افزایش چروکیدگی و شکاف بر روی محصول
 4. کاهش باردهی و اندازه کوچک محصولات
 5. کاهش استحکام ساقه گیاه بخصوص در غلات
 6. چروکیدگی و بد شکل شدن برگهای جوان نزدیک شاخه و لوله شدن نوک برگ ها به طرف بالا و حاشیه آنها به طرف بالا یا پایین
 7. کاهش رشد ریشه و انشعابات آن

مزایای کود پودری سولفات پتاسیم

 • کاهش PH خاک در خاک های آهکی و قلیایی
 • افزایش در اندازه، وزن و کیفیت محصول
 • افزایش مقاومت گیاه نسبت به تنش های محیطی از جمله سرما زدگی و شوری گیاه
 • افزایش ظرفیت نگهداری آب در برگ ها
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری های قارچی و باکتریایی
 • افزایش خاصیت انبار داری محصولات پس از برداشت
خرید کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم

سولو پتاس ( سولفات پتاسیم ) چه مزایایی نسبت به سایر کودها دارد؟

سولو پتاس بی ضررترین کود شیمیایی است که تاکنون شناخته شده است چرا که این کود کامل عاری از نیتروژن است و به صورت ۱۰۰% در آب حل میشود یعنی هیچ مواد مضری از خود برجای نمی گذارد. با توجه به حلالیت بالای سولوپتاس امکان استفاده از آن در حالت محلول پاشی نیز به راحتی ممکن خواهد شد و هیچ رسوبی را نیز در ابزارات سمپاشی بر جای نمی گذارد.

این کود برخلاف سایر کودها هم در خاکهای اسیدی و هم در خاکهای قلیایی کاربرد دارد یعنی با هر نوع ph سازگار است و در هر نوع خاکی می توان از آن استفاده نمود، یعنی در خاکهای قلیایی با کاهش میزان بازی خاک باعث جذب بهتر مواد مغذی و سایر عناصر و مواد معدنی توسط گیاه خواهد شد و در خاکهای اسیدی نیز همین عملکرد را خواهد داشت.

همچنین در خاکهایی که نیترات بالایی دارند، موجب کاهش نیترات آن خواهد شد و در نتیجه مانع از کوچک‌ ماندن یا افت کیفیت میوه ها می شود

زمان مناسب کود سولفات پتاسیم (( سولوپتاس ))

به منظور افزایش باروری میوه ها و جلوگیری از کمبود پتاسیم در خاک، عملیات کود دهی را قبل از شروع رشد میوه ها یعنی در اوایل بهار و در حین رشد میوه ها می توان انجام داد.

خرید کود سولفات پتاسیم عمده هیراکود

کود سولفات پتاسیم

نحوه استفاده از سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم به سه روش پودری، محلول در آب و محلول پاشی قابل انجام است، شما با توجه به نیاز خود می‌توانید هر یک از اشکال این کود را استفاده کنید. معمولاً به ازای هر درخت به ۱۰۰ الی ۱۵۰ گرم کود سولفات پتاسیم احتیاج است و در هر هکتار زمین نیز  بین ۱۰ الی ۱۵ کیلو گرم از این کود مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در حالت محلول پاشی نیست با یه ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم از این کود را در یک لیتر آب حل کنید.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره کامل در مورد زمان و نحوه کود دهی درختان و غلات خود با سولفات پتاسیم می توانید با کارشناسان هیراکود تماس ۰۹۱۲۷۲۵۶۸۹۷ و از مشاوره با کارشناسان ما بهرمند شوید.

لطفاً دقت کنید که سولفات پتاسیم با کود هایی که حاوی کلسیم و مس و سایر فلزات سنگین باشد تداخل داشته و مانع جذب آن خواهد شد بنابراین هنگام استفاده به این نکته نیز توجه کنید.

خرید کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود سولفات پتاسیم  و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

خرید عمده کود سولفات پتاسیم هیراکود

کود سولفات پتاسیم

قیمت کود سولفات پتاسیم

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی فسفات ، ازت ، نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

خرید کود سولفات پتاسیم هیراکود

کود سولفات پتاسیم

فهرست