کود مونو آمونیوم فسفات : فسفر نقش به سزایی در فرایند متابولیسم گیاهان دارد و یکی از عناصر ضروری در تغذیه و رشد گیاه است. کود منو آمونیوم فسفات  یک کود کریستالی سفید رنگ و کاملا محلول در آب است که می توان از آن در هر مرحله از رشد گیاه استفاده نمود. این کود در بهبود رشد رویشی، یکنواختی شکوفه ها، افزایش مقاومت به سرما و افزایش تولید میوه بسیار موثر می باشد. هم چنین نیتروژن موجود در آن، باعث افزایش جذب فسفر است و از آن جا که مونو آمونیوم فسفات دارای خاصیت بافری است، pH خاک را ثابت نگه خواهد داشت.

کود مونو آمونیوم فسفات در صنعت کشاورزی به عنوان کودهای شیمیایی مورد مصرف قرار می‌گیرد و یکی از کودهای بسیار مهم در این صنعت است. برای یک گیاه سه عنصر حیاتی وجود دارد که مونو آمونیوم فسفات به دلیل دارا بودن فسفر و ازت دو جزء اصلی از این سه عنصر حیاتی را دارا است. چون مونو آمونیوم فسفات محلول در آب است در صورت وجود رطوبت مناسب در خاک به سرعت حل می‌شود و موجب تقویت رشد گیاه می‌گردد.

خرید عمده کود مونو آمونیوم فسفات

کود مونو آمونیوم فسفات

نحوه مصرف مونوآمونیوم فسفات در مزراع

مونوآمونیوم فسفات یک کود گرانولی مهم می باشد و اغلب در کودهای خشک کشاورزی کارایی دارد. در آب محلول بوده و اگر رطوبت خاک مناسب و کافی باشد به سرعت در خاک حل می شود و باعث تقویت گیاه می شود. دو جزء اصلی این کود، NH4+ و H2PO4  که پس از انحلال، دو عنصر اساسی کود به طور جداگانه دوباره آزاد می شوند و برای تقویت و سلامت گیاه مهم بوده و عناصر فسفر و نیتروژن را به فرم قابل استفاده برای گیاهان فراهم می آورند. مونوآمونیوم فسفات به عنوان کود مطلوب در pH بالا و خاك های خنثی عمل می کند.

میزان مصرف مونو آمونیوم فسفات

مونو آمونیوم فسفات در خاک های کشاورزی و باغات ،  ۵ تاه ۱۰  کیلوگرم برای هر هکتار و در فاصله زمانی  ۲ هفته یکبار می باشد

خرید عمده کود مونو آمونیوم فسفات

کود مونو آمونیوم فسفات

مزایای استفاده از کود مونو آمونیوم فسفات

  1. دارای ۶۱ درصد فسفر (P2O5)و۱۲ درصد ازت N است.
  2. نمک های کلرید، سدیم، و عناصر سنگین ندارد.
  3. در انواع سیستم های آبیاری قابلیت استفاده دارد.
  4. در این کود نسبت فسفر به ازت بالا و ایده ال است.
  5. با اکثر سموم دفع آفات نباتی و کودهای شیمیایی به جز کودهای منیزیمی و کلسیمی قابل اختلاط است.
  6. در کلیه محصولات زراعی و باغی قابل جذب از طریق برگ و خاک، قابل استفاده است.

قیمت کود مونو آمونیوم فسفات

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی ازت ، نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

خرید کود مونو آمونیوم فسفات

کود مونو آمونیوم فسفات

خرید کود مونو آمونیوم فسفات

کود مونو آمونیوم فسفات در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود مونو آمونیوم فسفات  و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا…

فهرست