کود گرانول روی نیتروژنه مناسب برای باغات و گیاهان جالیزی و همین طور کودی موثر در رشد گیاهان گلخانه ای است. ماده موثر این کود علاوه بر روی و نیتروژن شامل ازت هم می شود. کود گرانول روی نیتروژنه در وزن های ۱۰ ، ۲۵ و ۵۰ کیلوگرم موجود می باشد و در صورت خرید بالای ۱۰ تن ارسال رایگان خواهد بود.

☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️

کود گرانول روی نیتروژنه

کود گرانول روی نیتروژنه

🌱 عملکرد کود نیتروژن در گیاه به چه صورت است؟

نیتروژن عنصری مهم در گیاه است و جزء سازندهء مولکول های کلروفیل بوده و بنابراین نقش مهمی در فتوسنتز ایفا می کند. نیتروژن در خاک کاملا متحرک است بنابراین علائم کمبود آن در برگ های پیر مشاهده می شود. در تولید پروتئین ها، نوکلئیک اسید ها و کوآنزیم ها نقش اساسی دارد. وجود مقادیر فراوان ازت قابل استفاده در خاک در مراحل اولیهء رشد گیاه باعث افزایش رشد و در نتیجه بالغ شدن سریع گیاه می گردد، لکن در صورتی که در تمامی دورهء رشد گیاه فراوان باشد اغلب منجر به طولانی شدن فصل رشد می گردد. این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا در مورد برخی از گیاهان زراعی که در مناطق با دورهء رشد محدود کشت می شوند و یا در نقاطی که یخبندان زودرس پائیزی ممکن است خسارات فراوانی به درختان میوه وارد آورد طولانی شدن دورهء رشد مضر خواهد بود. نیاز گیاهان به این عنصر در مراحل اولیهء رشد بسیار زیاد است و با افزایش سن گیاه، کاهش می یابد

🌱 علائم کمبود نیتروژن

  1. افزایش برگ های زرد مخصوصا برگ های پیر در قسمت پایین گیاه
  2. افزایش برگ های سبز کمرنگ در سراسر گیاه
  3. ایجاد رنگ زرد، قرمز و بنفش مایل به قرمز در اواخر دوره رشد در نتیجه تجمع رنگیزه آنتوسیانین
  4. ایجاد طوقه چوبی و ضعیف در گیاه
  5. کاهش رشد رویشی تمام قسمت های گیاه و کاهش عملکرد محصول
  6. کاهش عملکرد دانه ذرت و گندم از طریق کاهش تعداد و وزن دانه ها

🌱 کمبود روی در محصولات کشاورزی چه اثراتی در پی دارد؟

بیش از نیمی از زمینهای زراعی در کشورمان دارای کمبود روی میباشند و این مسئله باعث کاهش ۵۰ درصدی محصولات ­گردیده است. محصولاتی مانند غلات و درختان میوه (مرکبات، سیب، گلابی و هلو) به شدت تحت تاًثیر کمبود روی هستند دلایل اصلی کمبود روی در خاکهای کشورمان عبارتست از :

☘️☘️آهکی بودن خاکهای زراعی، PH بالا

☘️☘️مصرف فراوان و بیش از نیاز کودهای فسفاته

☘️☘️وجود غلظت‌های بالای بی کربنات در آب آبیاری

☘️☘️عدم استفاده صحیح از کودهای حاوی روی یا سولفات روی

🌱 مزایای کود گرانول روی نیتروژنه

  • افزایش فتوسنتز و تولید کلروفیل و رنگ سبز برگ ها
  • افزایش دوره رشد رویشی گیاه و توسعه مناسب ریشه
  • افزایش معنادار وزن دانه و تعداد دانه در ذرت و همچنین افزایش تعداد و طول بلال
  • افزایش عملکرد و میزان پروتئین موجود در دانه گندم
کود گرانول روی نیتروژنه

کود گرانول روی نیتروژنه

🌱 نحوه استفاده از کود نیتروژن در باغ ها

☘️☘️مرحله اول: چالکود

☘️☘️مرحله دوم: فندقی شدن میوه‌ها

☘️☘️مرحله سوم: زمان درشت شدن یا مغز گرفتن میوه

☘️☘️مرحله چهارم: پس از برداشت میوه و قبل از خزان برگ‌ها(محلول‌پاشی پاییزه)

☘️☘️مرحله پنجم: شروع تورم جوانه‌ها

🌱 نحوه مصرف کود گرانول روی نیتروژنه در زمین های کشاورزی

زمان مصرف کود نیتروژن در گندم و جو: همراه اولین آب آبیاری پس از کاشت، پنجه‌زنی، ساقه رفتن، تشکیل سنبله

زمان مصرف کود نیتروژن در ذرت : همراه اولین آبیاری پس از کاشت، ۶ تا ۸ برگی شدن، قبل از گلدهی

زمان مصرف کود نیتروژن در سیب زمینی: همراه اولین آبیاری پس ازکاشت، شروع غده‌بندی

سایر گیاهان زراعی: همراه اولین آبیاری پس از کاشت، ۶ تا ۸ برگی شدن قبل از گلدهی

🌱 زمان مصرف کود گرانول روی نیتروژنه در گیاهان جالیزی

همراه اولین آبیاری پس از کاشت، منشعب شدن ساقه، قبل از گلدهی، بعد از تشکیل اولین میوه‌ها، پس از چین اول

🌱زمان مصرف کود گرانول روی نیتروژنه در گلخانه

مرحله اول: ۱ تا ۴ هفته پس از کاشت همراه آب آبیاری

مرحله دوم: تکرار بر حسب نیاز گیاه

کود گرانول روی نیتروژنه

کود گرانول روی نیتروژنه

قیمت کود گرانول روی نیتروژنه

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که  مصرف کودهای حاوی فسفات ، ازت ، نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی  و کیفی محصول تولیدی  و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه  بر آن سلامـت  عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف  مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره  به  همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود  .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

خرید کود گرانول روی نیتروژنه

کود نیتروژن در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خرید کود نیتروژن  و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا..

فهرست