کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود : تولید گرانول منیزیم نیتروژنه با خلوص بالا با بالاترین چگالی و كمترین اندازه ، اندازه دانه متوسط ​​برای استفاده در فرایندهای کشاورزی موجود میباشد . کود گرانول منیزیم نیتروژنه مناسب برای باغ ها و گیاهان جالیزی و همین طور کودی موثر در رشد گیاهان گلخانه ای است.

ماده موثر این کود علاوه بر منیزیم و نیتروژن شامل ازت هم می شود. کود گرانول منیزیم نیتروژنه در وزن های ۱۰ ، ۲۵ و ۵۰ کیلوگرم موجود می باشد و در صورت خرید بالای ۱۰ تن ارسال رایگان خواهد بود.

☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️

🌱علائم کمبود منیزیم در گیاهان

کمبود منیزیم معمولاً موجب بروز لکه‌های سبز کم‌رنگ یا الگوی کلوروتیک در بین بافت‌های میان‌آوندی در برگ‌های پیر می‌شود،‌ و اغلب از حاشیه برگ‌ها شروع می‌شود. در برگ‌های غلات با کمبود ملایم منیزیم، مسیرهای خطی سبزرنگی ایجاد می‌شود که به سمت کلروژن۱ میان‌آوندی پیشرفت می‌کند. در موارد شدیدتر، کلروژن به‌سمت قسمت‌های میانی برگ حرکت می‌کند و رگبرگ‌های کوچک نیز تحت‌تأثیر قرارمی‌گیرند.

برروی تیغه برگ‌ها لکه‌های قهوه‌ای یا قرمز بروز می‌کند. با پیشرفت کمبود، در بافت کلروژن گیاه مناطق مرده بیشتر می‌شوند و برگ‌ها ظاهری ضمخت و تغییریافته پیدا می‌کنند. در نهایت کل برگ به رنگ زرد درمی‌آید که منجر به مرگ زودرس و از بین رفتن گیاه می‌شود. رشد گیاه متوقف می‌شود و قدرت گیاه رو به ضعف می‌رود.

🌱کمبود منیزیم در محصولات کشاورزی و عواملی که موجب کمبود منیزیم می‌شوند و چه اثراتی در پی دارد؟

در خاک‌های سبک شنی یا خاک‌هایی با اسیدیته بالا و مواد مغذی کم که ظرفیت نگهداری آب در آنها نیز اندک است، مشکل کمبود منیزیم شایع است. در این‌گونه خاک‌ها، مواد مغذی به‌راحتی شسته می‌شوند. اگر مقدار پتاسیم یا آمونیوم خاک زیاد باشد یا از کودهای حاوی این مواد زیاد استفاده شود، در جذب منیزیم اختلال ایجاد می‌کند زیرا این مواد با منیزیم رقابت می‌کنند.

منیزیم در انتقال قند شرکت دارد و بخش مهمی از مولکول‌های کلروفیل را تشکیل می‌دهد. بدون مقدار کافی از منیزیم،‌ گیاه سعی می‌کند که کلروفیل موجود در برگ‌های پیر را تجزیه کند و آن را به برگ‌های جوان در حال رشد بفرستد. این فرآیند به‌معنای گسترش کلروژن میان‌آوندی است. شدت نور موجب افزایش علائم می‌شود. نور زیاد منجر به وخیم‌شدن اثرات کمبود منیزیم در گیاه می‌گردد.

بیش از نیمی از زمینهای زراعی در کشورمان دارای کمبود منیزیم میباشند و این مسئله باعث کاهش ۵۰ درصدی محصولات ­گردیده است. محصولاتی مانند غلات و درختان میوه (مرکبات، سیب، گلابی و هلو) به شدت تحت تاًثیر کمبود منیزیم  هستند.

کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود

کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود

🌱 عملکرد کود نیتروژن در گیاه به چه صورت است؟

نیتروژن عنصری مهم در گیاه است و جزء سازندهء مولکول های کلروفیل بوده و بنابراین نقش مهمی در فتوسنتز ایفا می کند. نیتروژن در خاک کاملا متحرک است بنابراین علائم کمبود آن در برگ های پیر مشاهده می شود. در تولید پروتئین ها، نوکلئیک اسید ها و کوآنزیم ها نقش اساسی دارد. وجود مقادیر فراوان ازت قابل استفاده در خاک در مراحل اولیهء رشد گیاه باعث افزایش رشد و در نتیجه بالغ شدن سریع گیاه می گردد، لکن در صورتی که در تمامی دورهء رشد گیاه فراوان باشد اغلب منجر به طولانی شدن فصل رشد می گردد.

این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا در مورد برخی از گیاهان زراعی که در مناطق با دورهء رشد محدود کشت می شوند و یا در نقاطی که یخبندان زودرس پائیزی ممکن است خسارات فراوانی به درختان میوه وارد آورد طولانی شدن دورهء رشد مضر خواهد بود. نیاز گیاهان به این عنصر در مراحل اولیهء رشد بسیار زیاد است و با افزایش سن گیاه، کاهش می یابد

🌱علائم کمبود نیتروژن در گیاهان

کاهش رشد رویشی تمام قسمت های گیاه و کاهش عملکرد محصول

کاهش عملکرد دانه ذرت و گندم از طریق کاهش تعداد و وزن دانه ها

افزایش برگ های زرد مخصوصا برگ های پیر در قسمت پایین گیاه

افزایش برگ های سبز کمرنگ در سراسر گیاه

ایجاد رنگ زرد، قرمز و بنفش مایل به قرمز در اواخر دوره رشد در نتیجه تجمع رنگیزه آنتوسیانین

ایجاد طوقه چوبی و ضعیف در گیاه

🌱دلایل اصلی کمبود منیزیم در خاکهای کشور

۱ – وجود غلظت‌های بالای بی کربنات در آب آبیاری

۲ – عدم استفاده صحیح از کودهای حاوی منیزیم

۳ – آهکی بودن خاکهای زراعی، PH بالا

 ۴ – مصرف فراوان و بیش از نیاز کودهای شیمیایی

کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود

کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود

🌱مزایای کود گرانول منیزیم نیتروژنه

افزایش فتوسنتز و تولید کلروفیل و رنگ سبز برگ ها
افزایش دوره رشد رویشی گیاه و توسعه مناسب ریشه
افزایش معنادار وزن دانه و تعداد دانه در ذرت و همچنین افزایش تعداد و طول بلال
افزایش عملکرد و میزان پروتئین موجود در دانه گندم

🌱نحوه استفاده از کود گرانول منیزیم نیتروژنه در باغ ها

۱: چالکود

۲: فندقی شدن میوه‌ها

۳: زمان درشت شدن یا مغز گرفتن میوه

۴: پس از برداشت میوه و قبل از خزان برگ‌ها(محلول‌پاشی پاییزه)

۵: شروع تورم جوانه‌ها

🌱نحوه مصرف کود گرانول روی نیتروژنه در زمین های کشاورزی

سایر گیاهان زراعی: همراه اولین آبیاری پس از کاشت، ۶ تا ۸ برگی شدن قبل از گلدهی

زمان مصرف کود نیتروژن در گندم و جو: همراه اولین آب آبیاری پس از کاشت، پنجه‌زنی، ساقه رفتن، تشکیل سنبله

زمان مصرف کود نیتروژن در ذرت : همراه اولین آبیاری پس از کاشت، ۶ تا ۸ برگی شدن، قبل از گلدهی

زمان مصرف کود نیتروژن در سیب زمینی: همراه اولین آبیاری پس ازکاشت، شروع غده‌بندی

🌱زمان مصرف کود گرانول منیزیم نیتروژنه در گیاهان جالیزی

همراه اولین آبیاری پس از کاشت، منشعب شدن ساقه، قبل از گلدهی، بعد از تشکیل اولین میوه‌ها، پس از چین اول

🌱زمان مصرف کود گرانول منیزیم نیتروژنه در گلخانه

مرحله اول: ۱ تا ۴ هفته پس از کاشت همراه آب آبیاری

مرحله دوم: تکرار بر حسب نیاز گیاه

🌱علت خرید و قیمت کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود

با توجه به مطالب فوق به ایـن نتیجه می رسیـم که مصرف کودهای حاوی فسفات ، ازت ، نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی و کیفی محصول تولیدی و افزایش در آمد کشاورزان میگـردد و علاوه بر آن سلامـت عمومی جامعه نیز افزایش می یابد ، با پیشـرفت فنون کشـاورزی و افزایش تولید زراعــی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره به همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود .قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد. شرکت هیراکود ، کود مورد نیاز کشاورزان ، باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

🌱خرید کود گرانول منیزیم نیتروژنه

کود گرانول منیزیم نیتروژن در بسته بندی های مورد نیاز شما با هر وزن و مقداری که بخواهید موجود و قابل خرید و ارسال است.برای خریدکود گرانول منیزیم نیتروژن و مشاوره درباره نحوه فروش عمده آن با کارشناسان هیراکود تماس حاصل نمایید.

کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود

کود گرانول منیزیم نیتروژنه هیراکود

🌱خدمات هیراکود

شرکت بازرگانی هیراکود در سال ۱۳۹۵، با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی و باغی در کشور، شروع به کار کرد. این مجموعه عمده فعالیت خود را بر روی عرضه کودها و تغذیه دهنده های گیاه اعم از کودهای ارگانیک و کودهای شیمیایی، متمرکز نمود و به ارائه محصولات ایرانی و خارجی به خریداران عمده پرداخت.

هیراکود ، اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با کیفیت عالی عرضه می‌کند. از آنجا که هدف اصلی این مجموعه تولید و تامین بهترین نوع کودهای ضمانتی با منشاء ارگانیک جهت استفاده در بخش کشاورزی می باشد؛ کشاورزان می توانند با خیال راحت و با هزینه های خیلی ارزان تر از کودهای شیمیایی، مرغی و حیوانی محصولی با کیفیت برداشت کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که با یکبار استفاده از نمونه کودهای معرفی شده مشتری دائمی ما خواهید شد و ما را به دیگران معرفی خواهید کرد.

هیراکود همیشه با تاکید بر اصالت كالا، كيفيت بالا و قيمت مناسب سعي بر آن دارد تا پایین ترین قیمت های ممکن کودهای تولید ملی و همچنین وارداتی را به مشتریان ارائه کند. از این رو تجار، فروشندگان و مشتریان می توانند با خیالی آسوده خریدشان را از این مجموعه انجام دهند. علاوه بر این ما با تولید و ارائه محصولات بیولوژیکی باکیفیت و قیمتی رقابتی کاری انجام داده ایم بتوانید با هزینه ای پایین تر، کود خریداری کنید، آبیاری رو کاهش دهید، درختان تان را در مقابل آفات و سرمازدگی مقاوم کنید و دیگر مزایا..

فهرست